Trabzon’da üniversite öğrencilerine saldıran 2 dolmuş şoförü gözaltına alındı

Trabzon’da fakülteye gitmek için servis kiralayan üniversite öğrencilerine saldıran 2 minibüs sürücüsü gözaltına alındı.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde dolmuşlarda yer bulamayan üniversite öğrencileri, servis aracı kiraladı. Servisin önünü kesen dolmuş şoförleri, öğrencilere hakaretler etti, tehditler savurdu ve öğrencileri darp etti.

Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili olarak; Servis şoförü ve darp edilen öğrencilerin şikayetleri üzerine şüpheliler Ö.D., K.D., H.S., ve S.Y. hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatıyla başlatılan tahkikat neticesinde şüpheliler Ö.D. ve K.D. gözaltına alınmıştır. Mezkur olayla ilgili Valiliğimizce de çok yönlü inceleme başlatılmıştır” denildi.

Sosyal medya hesabından olay sırasında çekilen video ve yaralanan öğrencinin fotoğrafını paylaşan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Öğrencilerimize yapılan bu saldırganlığı şiddetle kınıyor, bu konuda her türlü önlemin alınacağının bilinmesini istiyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman evlatlarımızın yanındayız” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir